+420 778 486 626, info@narava.cz
Narava, s.r.o., Třída T.G.M. 1076, Ml. Boleslav
+420 778 486 626, info@narava.cz
Třída T.G.M. 1076, Ml. Boleslav
Přejít na obsah

Technické specifikace jurt Narava
základní konstrukce:


Liší se podle typu jurty v izolaci či osazení oken. Základ je však stejný - bezsloupová konstrukce se střešní kopulí

střecha:


Je složena ze stropního kruhu - tona, do něhož jsou zasazeny nosné trámy, držící celou vrchní konstrukci. Celý systém je zkonstruován tak, aby pro nejčastěji žádané průměry nebylo nutné střechu podpírat středovými trámy. Díky tomu můžete svobodně využívat celý prostor jurty.


stěny:


Jsou tvořené složitelným ostěním ze smrkového dřeva. Toto ostění dodává interiéru jurty její charakteristický vzhled a zároveň funguje jako nosná podpora střešních komponentů. Také příjemně tlumí zvuk. Stěny našich jurt jsou vysoké cca 210 cm. Umožňují tak instalaci plnohodnotně vysokých dveří a francouzských oken.

dveře:


Jsou vyrobeny tak, aby seděly do kruhového obvodu jurty. Díky vysokým stěnám jsou do našich jurt zasazeny běžné, dva metry vysoké dveře. Mohou být dřevěné i plastové s různými dekory.

podlaha:


Basic: Hlavními složkami podlahy jsou robustní trámy s vrchním zaklopením z pevných voskovaných desek.  V případě potřeby je možné podlahu ukotvit na zemních vrutech, které zajišťují stabilitu celé konstrukce s vyrovnáním terénu. Jurtu Basic lze postavit i bez podlahy na roznou zem.

Komfort a Exclusive: Podlaha je standardně ukotvena na zemních vrutech díky kterým je možné stavět celoroční jurtu i na nerovném terénu. Podlaha je složená z několika vrstev, spodní záklop, vnitřní křížové žebrování, kvalitní izolace minerální vatou, vrchní záklop, a možnost vybrání si z několika variant finální vrstvy podlahy.

okna:


Basic: Do plachty jsou všita průhledná okna z transparentního a flexibilního polykarbonátu. Díky tomu může do jurty vnikat dostatečné množství přirozeného světla. Okna jsou navíc opatřena vnější zakrývací plachtou.

Komfort a Exclusive: Naše celoroční jurty jsou standardně vybaveny dvěma francouzskými okny a robustními dveřmi s izolačním dvojsklem. Díky tomu do celoroční jurty jde přes den ideální množství světla za udržení optimální teploty i v zimních měsících.

kopule:


Basic: Je vyrobena z jednovrstvého polyakrylátu, díky kterému tak do jurty proniká ještě více přirozeného světla navíc s možností otevření kopule, díky čemuž je jurtu možné větrat.

Komfort a Exclusive: Vrchní kopule je vytvořena z několika vrstvého polyakrylátu díky kterému do jurty proniká dostatek přirozeného světla, a v zimních měsících jurta od střechy nepromrzne. Tyto kopule zároveň disponují otevíracím mechanismem který je ideální na větrání jurty jak v létě, tak i v zimních měsících a v kombinaci s mikroventilací u oken zajišťuje cirkulaci vzduchu po celý rok.

Kopule má zvedací mechanismus, kterým jde na jedné straně přizvednout a urychlit tak větrání v jurtě.

krycí plachta:


Basic: Látka je vyrobená ze 100% bavlny, ošetřená hydrofobním a fungicidním nátěrem, který zajišťuje ochranu proti plísním a nepříznivému počasí. Zároveň plachta disponuje speciálním nehořlavým postřikem. Je složena ze tří vrstev - spodní bílá podšívka, izolační filc z recyklovaného plastu, který se používá např. při výrobě “péřových” bund, a nakonec z vrchní krycí vrstvy. Všechny vrstvy jsou spojeny do jednoho celku, a díky tomu nedochází ke zvýšeným tepelným ztrátám, průniku vlhkosti a větru.

Komfort a Exclusive: Pro verzi celoroční jurty k bydlení a rekreaci používáme látku ze speciálního akrylového vlákna které je odolné vůči dešti, sněhu, větru ale i plísním. Původně byly tyto látky používány na lodích a jachtách i v severských zemích, můžete si tedy být jisti, že toho opravdu hodně vydrží. Tuto látku není potřeba impregnovat tak jak tomu bývá u látek bavlněných. Stejně jako u látek bavlněných je možné si vybrat ze široké škály barevných variant (technický popis plachty a barvy)

izolace:


Basic: bez tepelné izolace

Komfort a Exclusive: Aby bylo dosaženo ideálního teplotního komfortu jak v zimě tak v létě, disponují naše celoroční jurty speciální vrstvou reflexní izolace. Ta v zimě výborně udržuje teplo uvnitř a v létě naopak teplo z venku odráží, na rozdíl od izolace z minerální vaty či ovčího rouna. Díky těmto vlastnostem se dá jurta obývat i v letních teplých měsících aniž by uvnitř bylo nesnesitelné horko, jak tomu bývá u jiných typů jurt.

Narava, s.r.o., Třída T.G.M. 1076
Mladá Boleslav, IČ: 010812288
t: +420 778 486 626
e: info@narava.cz


Návrat na obsah